Odzież dla drogowców

Odzież robocza dla drogowców. Jakie ubranie ochronne wybrać?

Bez względu na grupę zawodową, każdy pracownik potrzebuje odzieży ochronnej. Jedni pracują w ubraniach antystatycznych, inni w lekkiej odzieży medycznej, jeszcze inni w kombinezonach chroniących termicznie a niektórzy w odzieży ochronnej odblaskowej. Jedną z największych grup zawodowych, którą każdy z nas ma okazję obserwować przez szyby swojego auta są drogowcy. Wykonują oni prace związane z budową i remontami dróg w miastach i po za obszarami zabudowanymi a także odpowiadają za utrzymanie czystości na drogach i dbają o infrastrukturę drogową jak oznakowanie czy oświetlenie. Miejscem pracy drogowców jest ulica. Zazwyczaj ruchliwa i niebezpieczna. Dlatego też istotne jest aby pracownicy drogowi wyposażeni byli w odzież chroniącą przed urazami czy zabrudzeniami ale przede wszystkim w taką, która zapewni dobrą widoczność.

Taśmy odblaskowe 3M wszyte w ubrania dla drogowców

Niezwykle istotne jest wykonanie odzieży dla drogowców z jaskrawych materiałów z wszytymi elementami odblaskowymi marki 3M. Tkaniny najczęściej występują w kolorze żółtym lub pomarańczowym. Pozwala to innym użytkownikom drogi na wczesne dostrzeżenie pracownika na jezdni i szybką reakcję zapobiegającą potrąceniu czy zderzeniu z innym pojazdem.

Jakie wymagania powinna spełniać odzież dla drogowców?

Po pierwsze powinna sygnalizować obecność pracownika na jezdni. Fluorescencyjne barwy i elementy odblaskowe zapewnią dobrą widoczność pracownikowi na jezdni zarówno w słoneczny jak i deszczowy dzień a także po zmroku. Po drugie ubranie dla drogowca musi być odporne na warunki atmosferyczne ponieważ w dużej mierze wykonują oni swoją pracę na zewnątrz. Dlatego w naszej ofercie posiadamy odzież dla drogowców na lato i ocieplaną na zimę a także ubrania przeciwdeszczowe na jesienną niepogodę.

Odzież dla drogowców o intensywnej widzialności zgodnie z normą EN ISO 20471

Przepisy BHP jasno precyzują wymagania dotyczące ubrań roboczych w jakie powinni być wyposażeni drogowcy i inni pracownicy wykonujący swoje zadania w pobliżu pojazdów mechanicznych. Spełnianie przez ubrania robocze wymagań normy EN ISO 20471 to podstawa bezpieczeństwa na każdym budowanym odcinku drogi jak i podczas czyszczenia znaków czy czyszczenia przepustów drogowych a także łatania dziur w jedni. Zgodnie z literą prawa ubrania robocze dla drogowców powinny być tak zaprojektowane, aby miały elementy odblaskowe zarówno z przodu jak i z tyłu. Do ich produkcji powinno używać się materiałów fluorescencyjnych, gwarantujących dobrą widzialność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych a także po zmierzchu.

Kamizelka odblaskowa dla drogowców na lato

W gorące, letnie dni ciężko jest pracować w grubej bluzie ostrzegawczej, która jest przydatna zazwyczaj o świcie lub późnym wieczorem, gdy robi się chłodniej. W upalne dni pracownicy powinni być wyposażeni w koszulki bawełniane zapewniające dobrą wentylację i pochłaniające wilgoć. Jednak praca na ruchliwej drodze wymaga też dobrej widoczności. Dlatego też idealnym rozwiązaniem na lato będzie lekka i zwiewna kamizelka ostrzegawcza z taśmami odblaskowymi.  Założona bezpośredni na T-shirt z bawełny nie utrudni oddawania ciepła i zapewni dobra widzialność .

Dopełnieniem kompletu będą spodnie robocze CXS Sirius Brighton z jaskrawymi wstawkami lub szorty CXS Stretch czy CXS Orion David z odblaskowymi przeszyciami  i wielozadaniowymi kieszeniami.

Odblaskowe ubrania dla drogowców na jesień i zimę

Wczesną wiosną, jesienią i zimą elementy odblaskowe w odzieży dla drogowców pełnią jeszcze większą rolę niż latem. Niestety w naszych warunkach klimatycznych przez większą cześć roku mamy deszczowe, chłodne i pochmurne dni. A w okresie jesienno-zimowym bardzo wcześnie robi się szaro i zapada zmierzch. Do tego dochodzą opady atmosferyczne a także niskie temperatury powietrza. Jak zatem chronić drogowców po za sezonem letnim. Odpowiednie na jesienno-zimową szarugę będą spodnie do pasa a także ogrodniczki dla drogowców CXS Norwich. Na bezdeszczowe jesienne i wiosenne dni dopełnieniem kompletu mogą być polarowe bluzy ostrzegawcze CXS Preston w kolorze żółtym i pomarańczowym. W okresie zimowym przydadzą się ponadto ocieplane kurtki ostrzegawcze CXS Luton lub CXS Leeds. Na deszczowe dni proponujemy przeciwdeszczowe kurtki ostrzegawcze dla drogowców CXS Derby.

Przeciwdeszczowa odzież dla drogowców marki CXS

Odzież dla drogowców marki CXS cechuje się dużą wytrzymałością, wodoodpornością na poziomie 8000 mm i przepuszczalnością pary 3000 g/m2/24h. Ponadto każdy element odzieży wyposażony jest w przeszycia lub taśmy odblaskowe 3M. Zapewniają one bardzo dobrą widoczność nawet w warunkach skrajnie ograniczonej widoczności.

Personalizacja i kompletowanie odzieży dla drogowców w sklepie BHP Zeker

Poszczególne elementy odzieży jak szorty, koszulki, kamizelki, bluzy, kurtki i spodnie można dowolnie ze sobą łączyć i dobierać kolorystycznie. Dodatkowo oferujemy usługę znakowania odzieży roboczej, dzięki czemu będzie można wyróżnić pracowników własnej firmy na tle konkurencji.

Produkcja odzieży BHP dla drogowców na zamówienie.

Od kilkunastu lat zajmujemy się nie tylko sprzedażą markowej odzieży BHP dla drogowców i innych grup zawodowych. Posiadamy również własną szwalnię i swoich projektantów odzieży roboczej. U nas możesz zlecić uszycie odzieży dla swoich pracowników zgodnie z Twoimi wymaganiami i gustem. Szeroki wybór tkanin w dużej palecie barw i o różnym przeznaczeni pozwala zaprojektować i wyprodukować odzież dla każdej branży. Dodatkowo oferujemy usługę personalizacji odzieży w firmowe logo czy hasło reklamowe. Każdy element ubioru BHP uszyty w Zeker.pl jest zgodny z wymogami norm bezpieczeństwa, odpowiednimi dla poszczególnych grup zawodowych.

Sprzedaż ubrań odblaskowych dla drogowców – Bydgoszcz, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Łódź, Poznań, Białystok, Lublin

Prowadzimy także dystrybucję odzieży roboczej dla drogowców i pracowników niemalże każdej branży. Mają Państwo nieograniczony dostęp do naszego internetowego sklepu BHP 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Duży wybór odzieży powala na dowolną konfigurację kompletów roboczych zarówno pod względem przeznaczenia, kolorystyki a także rozmiarów i płci pracowników. Udostępniając naszą ofertę w sieci zapewniamy nieograniczony dostęp do naszych  wirtualnych półek sklepowych. To wszystko bez stania w korkach i szukania miejsca parkingowego w pobliżu sklepu stacjonarnego. Bez względu czy jesteś w Bydgoszczy gdzie przy ul Ujejskiego 19 mieści się nasza siedziba. Czy jesteś w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Zakopanem, Gdańsku czy we Władysławowie. Zawsze możesz wejść na sklepowe strony i dowolnie zestawić potrzebne Tobie ubrania robocze i ostrzegawcze.

Wyświetlanie 1–30 z 66 wyników