Odzież ostrzegawcza

Odzież ostrzegawcza

Odzież ostrzegawcza zapewnia właściwą widoczność w miejscu pracy. Szczególnie po zmroku, w niekorzystnych warunkach atmosferycznych a także podczas pracy w miejscach o dużym natężeniu ruchu.  W ofercie naszego sklepu BHP znajda Państwo odzież ostrzegawczą, poprawiającą widoczność pracowników. Wszystko dzięki jaskrawym kolorom oraz wszytym elementom odblaskowym a także przeszyciom z nici odblaskowych. Dobierając według własnych potrzeb spodnie do pasa, ogrodniczki, bluzy, kurtki a także koszulki T-shirt bardzo łatwo można zaopatrzyć się w komplet odzież ostrzegawczej.

Robocza odzież ostrzegawcza Pomoc Drogowa a także dla kierowców i branży logistycznej

Odzież odblaskowa to jedna z najważniejszych rodzajów odzieży ochronnej. Każdy model ubrania odblaskowego w naszej ofercie wykonany został z myślą o bezpieczeństwie pracowników pracujących w słabym oświetleniu a także w miejscach o dużym natężeniu ruchu kołowego. Zdecydowanie to takich grup zawodowych możemy zaliczyć drogowców i kierowców. Realizują oni często swoje zadania służbowe w pobliżu jezdni lub bezpośrednio na pasie ruchu.  Podobną specyfiką pracy mogą wykazać się pracownicy firm holowniczych czy służby ratunkowe – ratownicy medyczni, strażacy, kontrolerzy ruchu. Odzież ostrzegawcza to rodzaj odzieży wykorzystywanej na co dzień przez pracowników centrów logistycznych, gdzie dynamika przeładunku jest bardzo duża. W związku z tym bardzo łatwo jest tam o wypadek a jaskrawa odzież robocza daje możliwość szybkiego dostrzeżenia pracownika i uniknięcia niebezpieczeństwa.

Odzież odblaskowa dla drogowców, służb oczyszczania i usług holowniczych

Z obowiązujących norm BHP a także przepisów prawa pracy  wynika, że osoby wykonujące prace drogowe lub wykonujące obowiązki służbowe na pasie drogowym muszą nosić odpowiednie ubranie ochronne (ostrzegawcze, odblaskowe). Zastosowanie do produkcji odzieży odblaskowej dla drogowców tkanin odbijających światło jak taśmy 3M sprawia, że są oni widoczni z daleka nawet w warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza lub po zmroku. Na poprawę widoczności pozytywnie wpływają fluorescencyjne materiały o barwie pomarańczowej lub żółtej. Niejednokrotnie są one łączone z ciemniejszymi tkaninami wszywanymi w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia.

Odzież ostrzegawcza dla służb ratunkowych

Specyficzną grupą pracowników wymagających wyposażenia w odzież odblaskową są służby ratunkowe. Zarówno kontrolerzy ruchu komunikacji miejskiej, policjanci, strażacy czy ratownicy medyczni wykonują swoją pracę w miejscach publicznych o bardzo dużym natężeniu ruchu. Jeżeli dodamy do tego dynamikę zdarzeń i nieprzewidywalność zachowań uczestników ruchu możemy stwierdzić, że odzież ostrzegawcza niejednokrotnie ratuje im życie lub chroni przed urazami ciała w wyniku zdarzeń na drodze. Szczególnie polecamy wielosezonową odzież dla ratowników medycznych w postaci spodni męskich, spodni damskichbluz ratowniczych damskich, bluz dla ratowników a także kurtek ratowniczych z możliwością doszycia naszywek funkcyjnych.

Przeciwdeszczowa kurtki, spodnie i kamizelki ostrzegawcze

W ofercie posiadamy odzież odblaskową przeciwdeszczową, która zapewnia wodoodporność na poziomie 8000 mm. Dodatkowym atutem odzieży jest przepuszczalność pary na poziomie 3000 g/m2/24h.  W tej kategorii bez wątpienia możemy polecić ostrzegawcze ubrani robocze CXS Leeds, CXS Derby a także CXS Luton.

Zimowe ubrania ostrzegawcze

Ocieplana odzież robocza o charakterze ostrzegawczym lub odblaskowych w neonowych kolorach żółtym lub pomarańczowym to propozycja dla pracowników na okres jesienno-zimowy.  Ubrania odblaskowe ocieplane zapewniają nie tylko dobrą widoczność ale także komfort termiczny. Zarówno ubrania dla ratowników jak i odzież odblaskowa dla drogowców dostępna jest w naszej ofercie w wersji zimowej ocieplanej polarem. Dodatkową zaletą zimowych kurtek i bluz ostrzegawczych jest możliwość regulacji mankietów i elastyczny ściągacz w pasie zapobiegający wnikaniu zimna.

Letnia odzież ostrzegawcza

Latem i wiosną, kiedy temperatura powietrza jest wysoka a czasami bywa nawet upalnie odpowiednim strojem odblaskowym będą zarówno szorty jaki i ostrzegawcze spodnie do pasa CXS Norwich. Górną cześć ubrania w cieplejsze dni może stanowić koszulka T-shirt w jaskrawym kolorze i kamizelka odblaskowa, a w dni chłodniejsze sprawdzi się idealnie bluza odblaskowa CXS Preston.

Ubranie odblaskowe CXS Canis

Odzież robocza Canis CXS to nie tylko pozycje dla budowlańców czy mechaników. Wśród szerokiej oferty ubrań roboczych CXS oferuje także odzież ostrzegawczą. Cechuje się ona wysoką gramaturą od 250 do 290 g/m2 i uszyta jest z materiałów bawełnianych z domieszką poliestru. Ubrania odblaskowe CXS spełniają wymagania określone w normie EN ISO 20471. Dodatkowo kurtki robocze mają możliwość odpięcia rękawów i posiadają kilka praktycznych kieszeniami. Doskonałym wyborem dla drogowców zapewniającym doskonałą widoczność a także chroniącą przed deszczem będzie ostrzegawcza kurtka softshellowa CXS Derby albo CXS Luton. Natomiast na okres zimowo-jesienny dobrym wyborem będzie ocieplana kurtka odblaskowa CXS Leeds dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych.

Odzież robocza odblaskowa ostrzegawcza – Warszawa Bydgoszcz Poznań Toruń Katowice Wrocław Lublin Łódź Gdańsk – gdzie kupić odzież ostrzegawczą?

Zapraszamy do zakupów bezpośrednich, hurtowych i detalicznych w naszej siedzibie w Bydgoszczy przy ulicy Ujejskiego 19 (wejście od tyłu budynku). Ponadto  zapraszamy do internetowego sklepu bhp klientów z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Torunia, Inowrocławia, Świecia Tychów, Szczecina, Gdyni, Łodzi, Częstochowy, Sosnowca, Chojnic, Tucholi, Gniezna, Włocławka, Sopotu, Bielska Białej, Bydgoszczy, Kielc, Białegostoku, Zielonej Góry, Opola i z całej Polski. Oferujemy dostawę odzieży odblaskowej do każdego zakątka kraju a także do państw członkowskich Unii Europejskiej a także na Ukrainę, Białoruś i do Rosji.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15