Grafikę do wydruku należy przesłać w krzywych (grafika wektorowa)

Co to znaczy logo w krzywych? Jedno z tych haseł, które często pada we współpracy z grafikami. Logo w krzywych to nic innego jak grafika wektorowa. Projekty logotypów wykonuje się w grafice wektorowej, aby móc jest nieskończenie powiększać bez utraty jakości. Obracanie obrazu nie zniekształca go. Możliwe jest rozciąganie, przesunięcia, pochylanie czy obracanie obrazu. Zawiera ona kształty zbudowane z krzywych wypełnionych kolorami. Najlepiej nadaje się do tworzenia logo, wizytówek czy bilbordów.

.

Jaki format powinien mieć poprawny plik graficzny?

Aktualnie logotypy najczęściej projektuje się w programie Illustrator (od Adobe). Standardowym formatem zapisu plików z Illustartora jest Ai. Oczywiście można projektować w innych programach do grafiki wektorowej, np. Corel Draw (format cdr.) lub bezpłatny Inkscape (format SVG.). W większości programów (lub we wszystkich) można zapisać projekt z formacie PDF z możliwością edycji. Niestety na ogół  dopiero projektant jest w stanie sprawdzić, czy dany PDF jest edytowalny a jego zawartość faktycznie wykonana w krzywych. Często spotykanym i uniwersalnym formatem zapisu projektów wektorowych jest także format EPS.

.ai, .cdr, svg, .eps, .pdf

Grafika rastrowa w rozdzielczości minimalnej 4K

Pliki w formatach .jpg, .png, .bmp, .gif to mapy bitowe wykonane w grafice rastrowej. Plik bitowy to obszar składający się z pikseli, małych kwadracików, wypełnionych kolorami. Na każdy obraz składają się tysiące takich kwadracików, widoczne są one w dużym powiększeniu obiektu. W takim formacie zapisywane są na przykład wszystkie fotografie. Aby możliwe było wykonanie nadruku na podstawie takiego pliku musi on być w bardzo dużej rozdzielczości. Najlepiej powyżej 4K.

Ściana cieniująca frontowa z nadrukiem - do kampera i przyczepy kempingowej
Co zrobić jak mam tylko zdjęcie?

Na podstawie grafiki rastrowej nasz grafik może stworzyć plik wektorowy. Jest to czasochłonne zajęcie a im bardziej skomplikowany jest wzór tym więcej pracy trzeba w projekt włożyć. Jeżeli przesłany przez Ciebie plik nie zostanie zaakceptowany do druku możemy go dla Ciebie przygotować. Koszt wektoryzacji logo lub innego wzoru zawiera się w przedziale od 50 do 200 zł netto.

Prześlij plik grafikowi do akceptacji.

Po akceptacji pliku będziesz mógł złożyć zamówienie na ścianę cieniującą z nadrukiem. Czekaj na wiadomość zwrotną. Jeżeli plik będzie niepoprawny skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia kosztów wektoryzacji i dalszej realizacji zamówienia.

[contact-form-7 id="8641" title="Prześlij plik do akceptacji"]